Choď na obsah Choď na menu
 


Zamilovaná Kate

1. 2. 2013

 Autorské práva vyhradené! Autor: Alžbeta Ľudmová

Zamilovaná Kate

Všetci okolo nej tancovali a tancovali, Kate sa im uhýbala a zrazu začala padať a padať do tej hlbokej čierňavy a... dopadla na posteľ. Bol to len sen. No v tom si spomenula na skutočnosť: Zase ďalšia školská diskotéka! Z duše ich nenávidela. Veď na čo tam vôbec musí ísť keď aj tak vždy sedela na lavičke v kúte a čakala na koniec. Ešte sa nebodaj splní jej sen a ona sa pred všetkými vykydne na zem. Aj keď má to aj svoju výhodu, potom by už nemusela ísť na všetky ostatné plesy a diskošky. Zrazu ju z myšlienok vytrhol ocov hlas: „Haló princezná! Smiem vašej výsosti pripomenúť že musí vstať? Prišla si zo školy a hneď zaspala. Čo ti je Kate? Ty sa netešíš? Musíš sa už začať chystať! Veď už sú tri! Poďme, pekne vylez z postele a švihni si! Lena už asi osem krát volala kedy prídeš. Budem ťa tam musieť zaviezť, lebo sa jej už nikdy nebudem môcť ukázať na oči!“ zasmial sa. Vtom vošla do izby aj Katina mama. „No tak, Boris, nechaj ju. A ty Kate, vážne vylez z postele. Na chodbe máš tie nové čierne minišaty. Lola je už aj s Jakeom tam. A Bella, Lena, Paul a Leo ťa už tiež čakajú.“ Kate s povzdychom vyliezla z postele a zaliezla do kúpeľne. Rýchlo sa osprchovala, umyla si zuby a naniesla trocha make-upu, špirálu a lesk. Vyčesala si hnedé vlasy dohora a zopla pár vlásenkami. Bola so sebou celkom spokojná. Vrátila sa do izby, rýchlo si obliekla minišaty, obula čižmy a schmatla kabelku. Zbehla dole a zakričala smerom do obývačky: „Mami, oci! Už idem! A beriem si aj auto!“ Schmatla kľúče zo stola, vybehla von, nasadla do auta a naštartovala. Keď sa červený kabriolet pohol z cesty, zazvonil Kate mobil. Volala jej Lena. „Kate! Kde trčíš! Už tu na teba čakáme asi polhodinu!“ „Už idem Lena. Len pokoj. Veď vieš že ja takéto akcie nemusím. Idem autom, takže za nejakých desať minút tam som. Čaw!“

*

No konečne si tu!“ Z budovy školy vyletela ako na pružinkách Bella, za ktorou sa pomaly vliekol Paul. „Čus! Ako je?“ zahulákal cez pol dvora. „Vravel som že príde.“ ozvalo sa z druhej strany. Kate sa otočila a usmiala sa na Lea. „Ako sa máš, Kate?“ Ani nestihla odpovedať a vynorila sa tu aj Lena s nejakým neznámym chalanom. „Ahoj, Kate! Toto je Ivan. Nedávno sa prisťahoval a bude s nami chodiť do triedy.“ ukázala na neznámeho. Mal stredne dlhé blond vlasy a nebovo modré oči. Oblečený bol elegantne a vyzeral tak milo. Kate sa hneď zapáčil. „Ahoj!“ ozval sa hanblivo. „Ty si Kate? Ja som Ivan. Ako sa máš?“ „Preboha prečo sa ma to stále niekto pýta?“ rozosmiala sa Kate a s ňou aj všetci ostatní.

*

Keď sa večer vrátila domov, okamžite sa vyzula a skočila do postele. Bola síce veľmi unavená, ale bola spokojná. Pretancovala s kamošmi celý večer, jej sen sa nesplnil a dokonca si aj zatancovala na slaďák s Ivanom. Celý večer ho chcela požiadať o tanec, no prišlo jej to trápne. Nakoniec pozval Ivan ju. Bolo to úžasné. Dúfala že to Ivan nebral len ako tanec s kamoškou a len zo srandy. Lebo ona to tak nebrala, no aj tak sa budú musieť lepšie spoznať. „Kate zlatíčko, poď sa navečerať!“ zakričala na ňu zdola mama. Vždy trvala na tom aby jedli všetci naraz a spolu. A zvlášť keď sa blížili vianoce, pretože pri každej večeri im zdelila inú „dôležitú vec“. Tou dôležitou vecou väčšinou myslela to, že niečo treba opraviť, upratať alebo že niekto bude musieť piecť, variť a s niečím jej pomôcť. Kate s tým nemala problém, no dnes nemala vôbec chuť niečo robiť alebo sa o niečom dohadovať. No aj tak musela ísť dole na večeru. Obula si papuče a zišla v pyžame dolu. Keď si sadla k stolu a zobrala si tanier s jedlom, začala mamina rozprávať. „Tak vážení, dnes výnimočne nemusíte nič robiť ani s ničím pomáhať. Prečo? Pretože Kate a Lola sú unavené s diskotéky, Otec bol celý deň na porade, a ja som dnes mala plno pacientov. Takže najesť a šup do postele.“ Keď Kate zaspávala mala plnú hlavu Ivana. Keď konečne zaspala, nedokázala ho vyhnať ani zo snov.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 

Posledné fotografie


Kontakt

Azet: santoska283
Facebook: Leslie Hallosekowá

jaja.lud@gmail.com

Mail listArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31